Verslag - Debat herziening vrijwilligerswet op 8 maart

foto vrijwilligersdebatHet recente wetsontwerp van minister De Block stelt wijzigingen aan de vrijwilligerswet voor, maar lost niet alle knelpunten op. 'de Verenigde Verenigingen' bracht politici en middenveld op 8 maart samen voor een debat over vier doornen in het oog van verenigingen en vrijwilligers.

Het wetsontwerp werd gepresenteerd door Enrico Leenknecht (kabinet De Block) en besproken door Brecht Vermeulen (N-VA), Sonja Becq (CD&V), Bart Caron (Groen), Jan Bertels (sp.a) en Enrico Leenknecht (Open VLD).

De vier hete hangijzers van de avond:

  • Waarom het wettelijke plafond van de vrijwilligersvergoeding niet omhoog moet - Sandra Rosvelds (beweging.net)
  • Waarom een semi-agoraal statuut er moet komen - Lode Grossen (Vlaamse Sportfederatie) en Lien Verwaeren (Forum voor Amateurkunsten)
  • Waarom de meldingsplicht afgeschaft moet worden - Nicolas Van Praet (Netwerk Tegen Armoede)
  • Waarom arbeidsrecht niet van toepassing is op vrijwilligerswerk - Dries De Smet (Vlaamse Jeugdraad)

Het volledige verslag kun je hier lezen: word // pdf