ENNA - European Networking

European Network of National Civil Society Associations, is een netwerk van 20 organisaties uit evenveel landen. Haar leden zijn allemaal koepels of samenwerkingsverbanden van het middenveld in hun eigen land. Via overleg en uitwisseling tussen haar leden wil het netwerk het middenveld in Europa versterken én het op de politieke kaart zetten.

Op 24 maart 2011 werd 'de Verenigde Verenigingen' als samenwerkingsverband van het middenveld in Vlaanderen officieel lid van ENNA. We hopen hiermee verenigingen in Vlaanderen meer kennis te laten maken met inspiratie en goede voorbeelden van verenigingen in de rest van Europa. Tegelijk kunnen we de stem van het Vlaamse verenigingsleven sterker laten klinken op Europese beleidsfora en bij de voorbereiding van Europees beleid. Beleid dat trouwens een alsmaar grotere impact heeft op het beleid in België en Vlaanderen.